Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Filmowe Pojedynki XI już za nami! Tegoroczna, jesienna edycja pod hasłem „Filmowe iGRAszki z komiksem” obfitowała w ciekawe warsztaty (analityczne, scenopisarskie, realizacji filmowej i integracyjne), wykłady („Czytanie komiksu, czyli jak rozumiemy obrazy”, „Filmowość gier, growość filmu, czyli o relacjach kinematografii z elektroniczną rozrywką”) i zwiedzanie ważnych na mapie Łodzi instytucji (Muzeum Fabryki i Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi).

 

W programie znalazło się również spotkanie z twórcą gier komputerowych Michałem „Bonzajem” Staniszewskim, filmowa gra miejska i wystąpienie na temat Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej oraz nowych propozycji, które przygotowała Filmoteka Szkolna. Uczniowie wzięli udział w debacie „za i przeciw” dotyczącej tezy: „Gry komputerowe negatywnie wpływają na młodych ludzi”. Wręczono również nagrody laureatom konkursu „Dwa srebrne ekrany”.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację wydarzenia: Filmoteka Narodowa - Instytut AudiowizualnyPISF, Filmoteka Szkolna, Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia PraktycznegoKino - Galeria Charlie i Muzeum Fabryki


tekst opracował - Centralny Gabinet Edukacji Filmowej