Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

23 listopada 2019 r. w Galerii Fotografii Pałacu Młodzieży w Łodzi "Klatka po Klatce", odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego  im. Jana Bułhaka "Pejzaże wokół mojego miasta".

Konkurs cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród utalentowanej młodzieży. Prace fotograficzne przyjmowane są w dwóch kategoriach wiekowych do 16 lat i 17-21 lat. W tegorocznej edycji rywalizowało ponad 230 zdjęć autorów z całej Polski.

 

W sobotnie popołudnie do Pałacu Młodzieży w Łodzi przybyło grono młodych pasjonatów fotografii wraz z opiekunami. Na podsumowanie przyjechali laureaci m.in. z Lublina, Słupska, Kutna czy Łowicza. Liczną grupę laureatów stanowiła również młodzież z Łodzi oraz jej okolic. Otwarto wystawę pokonkursową, a nagrody i wyróżnienia oraz dyplomy dla uczestników wystawy wręczył opiekun konkursu pani Jolanta Proszak. Wspólne spotkanie fotografów konkursu było okazją do wielu ciekawych refleksji, a także wymiany doświadczeń związanych z inspiracją dotyczącą fotografowania krajobrazów.

 

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom za ciekawą interpretację krajobrazu ojczystego, którego orędownikiem był patron konkursu Jan Bułhak.

 

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym oraz zapraszamy na kolejną XIX edycję konkursu. 

 

Lista laureatów - zobacz