Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

W dniach 9-12 listopada 2017 r. w Mińsku na Białorusi odbył się II Międzynarodowy Projekt Kulturalny  #BYFEST. Pałac Młodzieży godnie reprezentowała delegacja złożona z uczestniczek Zespołu KRAJKI i grupa młodych fotografów.

Udział w projekcie odbywał się w ramach projektu „Łączy nas Folk 4”, który realizowany jest we współpracy z Fundacją Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO, a współfinansuje go Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

To już staje się tradycją, że każdy udział naszych podopiecznych zagranicznych imprezach kończy się sukcesem. Tak było i tym razem.

Harcerski Zespół Artystyczny KRAJKI stanął na podium w konkursie choreograficznym, otrzymując II nagrodę za taniec "Fancy" oraz wyróżnienie za prezentację Rock'n'Rolla.

Jak widać dziewczyny pomimo deszczowej aury, zdołały rozgrzać publiczność i jury swoim tańcem.

Jeszcze lepiej było w  konkursie wokalnym, gdzie Julia Grenda nie miała sobie równych i wyśpiewała I miejsce, a Aniela Michalik III miejsce.

 

W ramach projektu odbył się również konkurs fotograficzny pod tytułem  „Nasze ulubione miasto - jak je widzę”. GRAN PRIX  otrzymała  Katarzyna Bilska, a pierwsze nagrody za swoje prace zdobyli Natalia Gnieździło i Patryk Grabowski.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom!!!

 

Oprócz udziału w konkursie nasza młodzież zwiedzała Mińsk, próbowała tradycyjnych białoruskich słodyczy, podziwiała występy innych uczestników projektu, i co najważniejsze, zawiązały się nowe przyjaźnie. Cieszymy się z możliwości udziału w projektach takich, jak ten, które łączą młodzież z całego świata, dzięki czemu młodzi ludzie nie tylko rozwijają swoją kreatywność, ale i poznają nowe miejsca, ludzi i kulturę. 

 Łączy Nas Folk 4 jest międzynarodowym projektem wymiany młodzieży współfinansowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.