Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Z przyjemnością informujemy o sukcesie artystycznym uczestników z  dwóch pracowni plastycznych Studia Wyobraźni: Gabrieli Rogalskiej i Wiktorii Suligi oraz Studium Świat Plastyki: Urszuli Wrzesińskiej, Darii Pilarczyk, Anny Obijalskiej i Kai Bartoszewskiej, których prace znalazły się na prestiżowej wystawie 19 edycji Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”. Konkurs jest organizowany przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.


Na przegląd nadesłano 14371 prac z 49 krajów. Międzynarodowe jury zakwalifikowało 1016 prac do wystawy pokonkursowej. O wartości i zasięgu konkursu świadczy fakt, że w wystawie znalazły się realizacje z wielu egzotycznych krajów takich jak  np.: Bangladesz, Brazylia, Brunei, Indonezja, Korea, Singapur, Sri Lanka czy Tajlandia.


Wystawę można oglądać w obu budynkach toruńskiej galerii: od 16 października do 5 grudnia br. w salach przy Rynku Nowomiejskim 17, do 1 grudnia w filii galerii przy ul. Kościuszki 41/ 47 w Toruniu.

 


    Serdeczne gratulacje dla laureatów i nauczycieli - pani Magdaleny Wojtyniak-Sacharz. oraz pani Teresy Grzelak.

Więcej informacji znajdą Państwo: TUTAJ