Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Z radością informujemy o kolejnym sukcesie plastycznym. Alicja Piąstka ze Studia Wyobraźni i Marysia Jędrzejewska ze Studium Świat Plastyki znalazły się w gronie autorów prac zakwalifikowanych do Zestawu Wystawowego XX MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „ZAWSZE ZIELONO, ZAWSZE NIEBIESKO” TORUŃ 2019. Tematem jubileuszowej edycji konkursu były "Ogrody".

 

Wśród tysięcy uczestników konkursu co roku są dzieci i młodzież z wielu krajów, różnych obszarów kulturowych, uczniowie szkół podstawowych i średnich, przedszkoli, uczestnicy zajęć w placówkach oświatowych, instytucjach kultury, prywatnych pracowniach, autorzy prac plastycznych między innymi z Argentyny, Azerbejdżanu, Chin, Czech. Łotwy, Indii, Meksyku, Peru, Rosji, Słowacji, Ukrainy. Dlatego tym bardziej mamy satysfakcję docenienia prac z Pałacu Młodzieży.

 
Podsumowanie konkursu odbyło się w październiku a wystawę pokonkursową można oglądać w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu (Rynek Nowomiejski 17 oraz Kościuszki 41/47) do 7 grudnia 2019 r.

 

Wyróżnione kwalifikacją do wystawy prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Magdaleny Wojtyniak-Sacharz i pani Teresy Grzelak. Młodym artystkom i nauczycielkom serdecznie gratulujemy !!

 

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem jury konkursu  <<zobacz>>
Studium Świat Plastyki MARIA JĘDRZEJEWSKA,  lat 12, naucz. Teresa Grzelak