Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Letnia Akademia Twórczości to działanie, w którym Pałac Młodzieży razem z Fundacją Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO przez letnie tygodnie prowadzi w Młodzieżowym Ośrodku Karkonoskim w  Przesiece cykl warsztatów artystycznych. W pięknych okolicznościach przyrody, w tle uroczych dolin, pagórków, potoków i wodospadu u podnóża Karkonoszy, z pięknym widokami nasza młodzież twórczo wypoczywa.

 

W pierwszym tygodniu Letniej Akademii Twórczości odbył się plener fotograficzny z udziałem młodzieży z pałacowego Foto-Studio. Sprawdźmy zatem co napisała sama młodzież o swojej przygodzie.

Z pleneru fotograficznego Przesieka 2020 zorganizowanego w ramach LAT wróciliśmy  pełni wrażeń oraz ciekawych zdjęć przedstawiających krajobraz Karkonoszy lecz nie tylko.

Każdy znalazł niezwykłe miejsca, które go zauroczyły. Niezwykle malowniczy krajobraz został zatrzymany w kadrach pasjonatów fotografii. Dzięki sprzyjającej pogodzie zwiedziliśmy sporo ciekawych miejsc, poznając przy tym bardzo ciekawą historią Przesieki.

Zwiedziliśmy zamek Chojnik oraz Jelenią Górę. W ostatnim dniu wybraliśmy się do Borowic, gdzie znajdował się obóz jeńców wojennych, którzy w trudnych warunkach podczas II wojny światowej budowali drogę sudecką, nie przeżyli i zostali pochowani na cmentarzu, który jest miejscem świadczącym o tych ciężkich czasach.

Efektem pleneru będzie zorganizowany już w Łodzi wernisaż zdjęć. Już nie możemy się doczekać!