Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Podczas odbywającego się od 28.02. do 05.03.2018 r. spotkania roboczego liderów Międzynarodowej Sieci Współpracy „RAZEM dla Młodzieży” w Łodzi i Przesiece, poświęconego głównie perspektywom udziału partnerów z Gruzji, Ukrainy i Polski w projektach wymiany młodzieży i edukacji dorosłych pracujących z młodzieżą w ramach programu Erasmus +, rozmawiano również o planach dotyczących tegorocznej edycji festiwalu.


W spotkaniu wzięli udział Panie: Mzia Apridonidze – dyrektor Collegium Tradycyjnej i Współczesnej Sztuki im. Zakhariadze w Tbilisi, Nina Yeromina – dyrektor Pałacu Dzieci i Młodzieży w Sławutyczu na Ukrainie i Tetiana Shyrshova – dyrektor Centrum Zajęć Pozaszkolnych ZMINA z Krzywego Rogu na Ukrainie oraz dyrektor Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, dyrektor festiwalu Adam Kocher


Partnerzy ustalili warunki udziału młodzieży w VIII Folkowych Inspiracjach. Na nasz festiwal przygotowuje się znana nam grupa choreograficzna GE-FOLK z Tbilisi, wokalistki ze Studia Piosenki „Różowa Pantera” i młodzi dziennikarze ze Sławutycza oraz Teatr Mody DEBIUT i Zespół Taneczny OCEROVASHKI. Czekamy na potwierdzenie udziału od kolejnych zagranicznych gości.