Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

W ostrołęckim klubie "Oczko" w dniach 28 i 29 września 2018 r. odbył się 14 Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych IGŁA 2018. Festiwal był niebywałą okazją do spotkania się z młodymi twórcami, z amatorskimi grupami teatralnymi i artystami, którzy z potrzeby serca tworzą niesamowite spektakle.

 

Festiwal ma na celu prezentację twórczości teatralnej młodego pokolenia. Jest to także konfrontacja teatrów młodzieżowych działających przy różnych placówkach kulturalnych, oświatowych i wychowawczych z całej Polski. IGŁA dla organizatorów jest próbą poznania zjawiska aktywności teatralnej młodego pokolenia.

 

Przedstawienia oceniane były przez profesjonalne jury powołane przez organizatorów - Ostrołęckie Centrum Kultury i Kurpiowskie Towarzystwo Kultury Teatralnej.

 

Jury w składzie: Fabian Kocięcki - aktor, Marta Dylewska - aktorka i Jan Zdziarski - Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie dostrzegło w monodramie pt. „Munch”, którego scenariusz został oparty na oryginalnych listach sławnego ekspresjonisty Edwarda Muncha. Spektakl został przygotowany przez uczestnika Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima Macieja Waltera z Pracowni Teatr Fajny, wyreżyserowany przez Jowitę Popow. Profesjonalne jury dostrzegło dużą wartość artystyczną i postanowiło przyznać SREBRNĄ IGŁĘ za ten spektakl.

 

Bardzo się cieszymy i chcemy się tą radością podzielić z Wami.