Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Miło nam poinformować, że dn. 7 maja b.r otrzymaliśmy wiadomość o wynikach II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Jan Paweł II w oczach dziecka i osoby dorosłej", w którym została WYRÓŻNIONA LIDIA DOMAŃSKA ze Studia Wyobraźni. Dodatkową miłą wiadomością jest fakt, że oprócz pracy Lidii również rysunek OLIWIERA KURZYDŁOWSKIEGO ze Studia Wyobraźni, NAGRODZONY w I edycji konkursu -  będzie zaprezentowany w maju na wystawie miejskiej poświęconej 100-leciu urodzin papieża Jana Pawła II w Legnicy. Obie prace powstały na zajęciach prowadzonych przez Panią Magdalenę Wojtyniak-Sacharz.


Konkurs został zorganizowany dla uczestników od 4 do 12 lat i osób dorosłych przez charytatywne Stowarzyszenie od Serca "FAUSTYNKA" w ramach ogólnopolskiej akcji Dar na 100 z okazji 100 rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II.

Jury konkursu wybrało do nagród i wyróżnień  25 prac ze 130 nadesłanych z całej Polski.  Konkurs jest częścią miejskiego eventu pod patronatem kard. Dziwisza, Rzecznika Praw Dziecka, Starosty Powiatu Legnickiego oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej.  

Prezentacja prac Laureatów obu edycji konkursu i innych wytworów plastycznych przekazanych przez darczyńców zostanie otwarta w dniu 18.05.2020 w budynku Stowarzyszenia "Faustynka" przy ul. Gwiezdnej 35 a/3 w Legnicy. Wystawie towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna o Papieżu oraz zbiór myśli uczestników wydarzenia na Jego temat.
https://24legnica.pl/konkurs-faustynki-w-rocznice-smierci-jana-pawla-ii/

 Obojgu młodym twórcom i nauczycielowi serdecznie gratulujemy! 


Plakat - zobacz

Zaproszenie - zobacz