Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

W sobotę 8 czerwca 2019 r. po raz ósmy zaprosiliśmy mieszkańców Retkini na plenerową zabawę podczas Festynu Retkińskiego. Jak co roku, w przestrzeni przed Pałacem Młodzieży stanął dmuchany plac zabaw oraz duża trampolina. Na uczestników festynu czekały liczne strefy animacji, zabawy plastyczne, gry i konkursy sportowe. Jednostka ratowniczo-gaśnicza nr 11 i retkińska Ochotnicza Straż Pożarna przybliżyły ciekawą, ale i niebezpieczną pracę strażaków. Zainteresowani mogli również oznakować swój jednoślad o co zadbała Poleska Straż Miejska.

 

Na scenie przez całe popołudnie prezentowali się pałacowi artyści. W programie znalazły się m.in. prezentacje muzyczne, wokalne, teatralne, kuglarskie i taneczne. Festyn rozpoczęły mocne rockowe brzmienia - z Zespołem muzycznym Rockbaret zaśpiewała Marta Gronowska. Podczas kolejnych występów ze sceny można było usłyszeć także nuty folkowe, muzykę popularną i rozrywkową, w tym graną na żywo na instrumentach klawiszowych i gitarach. Swoje repertuary przygotowane na tę okazję zaprezentowali artyści, którzy na co dzień rozwijają talenty pod okiem nauczycieli Pałacu Młodzieży, m.in. Zespół Pieśni i Tańca Poltex, Zespół Krajki, Muzyczna Ferajna, Zespół Tu i teraz, Studio Piosenki, czy Teatr D-H.

 

Organizatorami wydarzenia byli: Rada Osiedla Retkinia Zachód-Smulsko oraz Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Wydarzenie Patronatem Honorowym objęła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska.