Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Od piątkowego wernisażu pałacowa Galera „Atrium” jest gospodarzem wystawy „Pastelowe Pejzaże” autorstwa pani Jolanty Luchowskiej.

 

Przedmiotem wystawy są prace wykonane suchymi pastelami – pejzaże oraz detale roślinne. Stworzone z dużą wrażliwością wielobarwne dzieła zachwycają swoją kolorystyką i klimatem. Wykreowany przez panią Jolantę świat jest pełen ciepła, nastroju i kameralności.

 

Autorka jest z zawodu ekonomistką, a z zamiłowania  malarką i pasjonatką fotografii. W 2005 roku została przyjęta do Klubu Plastyka Amatora przy Łódzkim Domu Kultury oraz do Stowarzyszenia Plastyków Amatorów w Łodzi. Brała udział w ponad 70 wystawach zbiorowych. Od dwóch lat uczęszcza do pałacowej Pracowni Rysunku i Malarstwa prowadzonej przez panią Małgorzatę Urbaniak-Wawrzyniak, a prezentowane prace są najlepszym efektem pracy na zajęciach. Aktualna wystawa jest ósmą wystawą indywidualną pani Jolanty.

 

Zaproszeni liczni goście, rodzina, przyjaciele oraz pałacowa społeczność z zainteresowaniem oglądali pastelowe pejzaże i gratulowali autorce wystawy. Nie zabrakło też momentu by w miłej atmosferze skosztowali przygotowanych na tę okazję domowych wypieków, słodyczy i owoców.

 

W jesienne dni zapraszamy do Galerii „Atrium” (II piętro Pałacu Młodzieży), aby spędzić chwilę czasu  w towarzystwie dobrego malarstwa.