Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

W piątek 18 października 2019 r. o godz. 18.00 w Galerii „Atrium” na II piętrze Pałacu Młodzieży odbył się wernisaż wystawy „Rysunek i Grafika” autorstwa Weroniki Filipczak. Wystawa jest kolejną z cyklu Absolwenci Pracowni Rysunku i Malarstwa prowadzonej przez panią Małgorzatę Urbaniak-Wawrzyniak.

 

Weronika jest obecnie studentką II roku Wydziału Grafiki Na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Przed studiami przez 3 lata uczęszczała na pałacowe zajęcia , gdzie rozwijała swoje zdolności z rysunku i malarstwa, szkoliła warsztat i przygotowywała się do egzaminów.

 

Na wystawie w Galerii „Atrium” prezentowane są rysunki wykonane ołówkiem i tuszem oraz grafiki. Uwagę przyciągają rysunki studyjne i wykonane tuszem delikatne, precyzyjne, tworzone misternym ornamentem rysunki zwierząt.


Na wystawę tłumnie przybyli zaproszeni goście, rodzina, studenci ASP oraz uczestnicy zajęć artystycznych Pałacu Młodzieży wraz z pedagogami. W miłej atmosferze przy relaksującej muzyce goście oglądali wystawę, składali gratulacje autorce i częstowali się przygotowanymi przekąskami.