Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Wystawa Studio Wyobraźni „Na scenie i na arenie - w świecie teatru i cyrku”


Cyrk i teatr - to temat fascynujący i wielokrotnie inspirujący tak wielkich artystów sztuki nowożytnej, plakacistów i również malarzy jak Pablo Picasso, James Ensor czy w Polsce - Witold Wojtkiewicz i Tadeusz Makowski. Również na zajęciach plastycznych jest to jeden z popularnych tematów, który chętnie podejmują młodzi artyści. 


Studio Wyobraźni zaprasza do oglądania wystawy rysunków i prac malarskich „Na scenie i na arenie - w świecie teatru i cyrku”, powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wystawa prezentuje wybrane najciekawsze, pełne życia i koloru prace z archiwum pracowni, których autorami są podopieczni p. Magdaleny Wojtyniak-Sacharz w wieku od 6 do 11 lat. 


Prace powstały pod wpływem indywidualnych wspomnień i fascynacji autorów współczesnym cyrkiem z jego nieodłącznym elementem występów akrobatów, tancerzy, treserów zwierząt i klaunów oraz wrażeń z przedstawień teatralnych. Chociaż świat sceny to głównie rozrywka, to jednak występujący artyści muszą posiąść wiele różnych umiejętności – teatralnych, muzycznych i gimnastycznych. Jest to niejednokrotnie ciężka codzienna praca - wystawa jest w pewnym sensie hołdem złożonym przez młodych twórców artystom innych dziedzin Sztuki. 


Wystawę można oglądać w Galerii CAFE na parterze placówki do 25 października b.r.