Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
W Radziejowicach, w tamtejszym malowniczym zespole pałacowym, obejmującym m.in. nowoczesny pawilon wystawienniczo-konferencyjny, odbyła się w dniach od 8 do 11 listopada br. kolejna, XXIV Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza pt. Film w relacji z literaturą w odniesieniu do wymagań podstawy programowej kształcenia ogólnego.
Początek jesieni, mimo że to już październik, przywitał nas piękną słoneczną pogodą. Dzięki niej i staraniom Stowarzyszenia Edukacyjno-Filmowego „Venae Artis” oraz Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej w Pałacu Młodzieży, w Łodzi, jak co roku, rozkwitła impreza filmowa „Filmowe pojedynki VII. Bohaterowie kina akcji”.
TUWIMOWSKIE PASJE 2013-11-29
Rozliczne pasje Juliana Tuwima były pretekstem do spotkania łódzkich licealistów, które odbyło się w dniu 3 grudnia 2013 roku w Pałacu Młodzieży imienia Juliana Tuwima. Podczas imprezy, młodzież miała możliwość zapoznać się z przeróżnymi pasjami Juliana Tuwima, które przybliżyła pani Ewa Sztombka z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
W Radziejowicach, w tamtejszym kompleksie pałacowym Domu Pracy Twórczej, odbyła się w dniach 8-11 listopada XXIII Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza pod, nawiązującym tym razem bezpośrednio do praktyki edukacyjnej, tytułem „Twórczość filmowa Andrzeja Wajdy, Andrzeja Munka, Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Zanussiego – horyzont interpretacyjny nakreślony przez nową podstawę programową kształcenia ogólnego".
W dniach 21-23 października 2013 r. odbyła się w Łodzi ogólnopolska impreza dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej pt.: Filmowe Pojedynki VI.  Wielcy buntownicy kina. 
Zapraszamy do zapoznania się z Protokołem z obrad jury konkursu filmowo-literackiego na rozprawkę na temat „Która z filmowych postaci buntowników jest Ci najbliższa i dlaczego?”. 
Osoby zakwalifikowane do wyjazdu do wrocławskiego studia TVP i udziału w Narodowym Teście Wiedzy o Kinie Polskim „Polski Film Fabularny”... 
Centralny Gabinet Edukacji Filmowej z Pałacu Młodzieży nagrodzony podczas 38. Gdynia - Festiwal Filmowy za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. 
Zapraszamy do zapoznania się z protokołem z obrad jury konkursu na scenariusz zajęć filmowych związanych z tematem:  Polska twórczość filmowa – horyzont interpretacyjny nakreślony przez nową podstawę programową kształcenia ogólnego.
Zapraszamy  Państwa do udziału w XXIII Ogólnopolskiej Konferencji Filmoznawczej "Twórczość filmowa Andrzeja Wajdy, Andrzeja Munka Krzysztofa Kieślowskiego, i Krzysztofa Zanussiego – horyzont interpretacyjny nakreślony przez nową podstawę programową kształcenia ogólnego”.
Projekt „Między nami autorami – www.edukacjafilmowa.pl” Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej został nominowany do VI edycji nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  
Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego do udziału w quizie „Sprawdź swoją wiedzę o polskim kinie”.
Znane i mniej znane oblicza twórczości Juliana Tuwima oraz  jego związki z Łodzią poznali uczestnicy konferencji „Różne twarze Juliana Tuwima”, skierowanej do młodzieży, nauczycieli, bibliotekarzy oraz wszystkich zainteresowanych twórczością łódzkiego poety. 
Centralny Gabinet Edukacji Filmowej zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w eliminacjach wojewódzkich XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie Gdańsk 2013. Eliminacje odbędą się dnia 16 kwietnia 2013 roku o godzinie 11:00 w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi (al. Wyszyńskiego 86). 
14 grudnia 2012 w łódzkim kinie „Charlie” odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Między nami autoram - www.edukacjafilmowa.pl”.
W dniach 8 – 11 listopada w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach odbyła się XXII Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza. Podczas czterodniowego spotkania grono nauczycieli, pracowników instytucji kultury, wyższych uczelni i kiniarzy wysłuchało wykładów, analiz filmoznawczych i metodycznych na temat: „Po transformacji – rzeczywistość przedstawiona w filmach krajów postkomunistycznych”.