Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia


Zajęcia dla młodzieży od 15 roku życia.

Sala, w której odbywają się zajęcia, pozwala ćwiczyć i jednocześnie mieści 8-10 uczestników. To pozwala nauczycielowi pracować indywidualnie z każdym z nich. Czas zajęć nie jest limitowany, zestaw ćwiczeń dostosowany jest do potrzeb uczestnika.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno kobiety (trening aerobowy - do dyspozycji rowerki bieżnie, wioślarz, urządzenia do ćwiczeń mięśni brzucha) jak i mężczyźni (trening siłowy, budowanie masy mięśniowej, rzeźbiący), rozwijamy kondycję, wytrzymałość, siłę, masę w zależności od potrzeb podopiecznych.

Głównym zadaniem Siłowni jest stworzenie silnej drużyny w wyciskaniu sztangi leżąc, która będzie reprezentować Pałac Młodzieży w zawodach międzyplacówkowych, jak i na arenie całego województwa.

Największym sukcesem Siłowni jest pierwsze miejsce w Integracyjnych Mistrzostwach Placówkowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.


Nasi najmocniejsi to:

• Rafał Wasilewski (jako szestnastolatek w kat. do 75 kg wycisnął 120 kg, co dało mu 5 miejsce wśród seniorów na mistrzostwach województwa w wl)
• Bogusław Kuciński
• Oskar Krakós

Od ubiegłego roku szkolnego dołączyli:
* Kamil Sójkowski
* Maciej Olczak
* Michał Kijański

W barwach Pałacu Młodzieży gościnnie występują:
* Robert Wrzawiński - Mistrz Polski Juniorów i rekordzista Polski
* Mirosław Orłowski
* Michał Różycki
* Andzrej Kruczyński