Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

WĄŻ


 

Pokaz inscenizacji pt.: „WĄŻ” to publiczna prezentacja pierwszych zdobytych umiejętności aktorskich i próba przełamania tremy uczestników grupy 1 Teatrzyku Dziecięcego Momo  z Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima.


Materiał dramaturgiczny, prezentowany przez dzieci ze szkoły podstawowej, będzie zawierał sceny ze sztuki „WĄŻ” autorstwa Marty Guśniowskiej . Prezentacja przeznaczona jest dla rodziców i przyjaciół naszych uczestników i tym samym sympatyków Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima. Opiekę nad warsztatem i pracą nad formą przedstawienia teatralnego sprawowała instruktor teatralna i reżyser Jowita Popow. Najważniejsze w tym procesie twórczym było, to co dzieci mają do powiedzenia na temat inności, tolerancji  i potrzeby zaakceptowania tej inności u siebie i innych.

 

Historia tytułowego Węża, to opowieść o tym, że warto mieć poczucie własnej wartości, nawet jeśli jest się tak bardzo innym ,,nie posiada się kończyn”. Kończyny, których tak bardzo pragnie nasz główny bohater, to rodzaj metafory, tego czego w sobie nie lubimy i nie akceptujemy, tego co nie pozwala nam cieszyć się pełnią życia.  Czy nasz Wąż stanie się szczęśliwy i polubi siebie takim, jakim jest? Poprzez spektakl uczestnicy Teatrzyku Dziecięcego „Momo” w sposób żartobliwy i lekki,  mówią o niezwykle ważnej sprawie – o akceptacji siebie i poczuciu własnej wartości.

 

Zapraszamy !!!      13.11.2018 / godz.19.00-20.00 / aula Pałacu Młodzieży w Łodzi