Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

Serdecznie zapraszamy do oglądania dwóch nowych świąteczno-noworocznych wystaw uczestników zajęć z 3 pracowni: Studia Wyobraźni, Studia Dekoracji i Sztuka Użytkowa.

Motywy prac nawiązują do tradycji i symboli tego okresu. W Galerii Środek na II piętrze naszej placówki można oglądać wystawę kartek świątecznych "ZIMOWE INSPIRACJE", prezentującą prace uczestników zajęć w wieku od 5 do 35 lat z 3 ww. pracowni, wykonane w różnorodnych technikach plastycznych, takich jak rysunek pastelami, akwarela, rysunek pisakami i kredkami. Warto zwrócić uwagę na grupę kartek wykonanych z użyciem techniki kalkografii - wzorów powstałych jako ślad rozgrzanej kalki maszynowej.


Druga wystawa, wdzięcznie zatytułowana "ANIOŁY” prezentuje prace najmłodszych uczestników Studia Wyobraźni z grupy przedszkolnej, a znajduje się przy kawiarence na parterze Pałacu. Prace powstały podczas kilku zajęć, w czasie których każdy z uczestników miał za zadanie przedstawić swoje wyobrażenie anioła/aniołów.

Część prac została następnie wysłana na ogólnopolski konkurs - Biennale plastyczne "ANIOŁ" organizowane co 2 lata przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. Dzięki temu na wystawie można zobaczyć pracę 5- letniej Julii Walaszczyk która otrzymała I Nagrodę w tymże tegorocznym biennale (w formie fotokopii, ponieważ praca znajduje się obecnie w Galerii PM Nowego Sącza ).

 

Wszystkie prace wykonane zostały pod kierunkiem Magdaleny Wojtyniak-Sacharz podczas stałych zajęć w pracowniach w listopadzie i grudniu 2017 roku.