Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA


BAJKA O PIECZONYM ZIEMNIAKU

"Dawno temu dobry król przywiózł z dalekiej wyprawy pewną roślinę, o której mówiono, że jest pożyteczna. Kazał posadzić ją w przypałacowym ogrodzie i niecierpliwie czekał, co z tego wyrośnie. Po jakimś czasie pojawiły się badyle. Zakwitły, ale kwiatki nie były zbyt ładne. Zielone owocki również nie były smaczne. Zagniewany król kazał roślinę wyrwać z korzeniami i spalić. Dworzanie rozkaz wykonali. Gdy ognisko się dopalało, któryś ciekawy, rozgarnął popiół, aby sprawdzić, co tak ładnie pachnie. Upieczone w żarze ogniska ziemniaki nie tylko ładnie pachniały, ale też były bardzo smaczne. I tak zaczęła się wielka kariera ziemniaka, potocznie zwanego kartoflem."


Tradycyjnie już, jak co roku o tej porze, Rada Osiedla Retkinia-Zachód Smulsko oraz Pałac Młodzieży w Łodzi zapraszają na Święto Pieczonego Ziemniaka. Początek imprezy przewidziany jest w sobotę 5 października o godz. 13.00, a potrwa ona do godz. 17.00. Bogaty program przewiduje atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych. Na najmłodszych np. czekać będą „olbrzymie dmuchańce” oraz wata cukrowa, które zawsze cieszą się ogromną popularnością. Na pałacowym patio stanie także wioska słowiańska i będzie można przenieść się w niej w zupełnie inny czas. Ponadto na przybyłych czeka moc animacji, gier, zabaw, konkursów i występów artystycznych. Nie zabraknie oczywiście króla programu, czyli pieczonego ziemniaka w towarzystwie m.in. kiełbasek z grilla.


Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zabieramy ze sobą rodzinę, znajomych i sąsiadów, aby aktywnie spędzić ten dzień. Im nas więcej, tym weselej.


Święto Pieczonego Ziemniaka / 5.10.2019 / patio Pałacu Młodzieży / start g. 13.00 /