Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia

WIECZÓR LEŚMNYCH DZIEJBWIECZÓR LEŚMNYCH DZIEJB to montaż poetycki przygotowany przez pracownie teatralne Pałacu Młodzieży - Ten Teatr, Formy teatralne i Teatr Momo. Widowisko wykorzystuje takie formy jak inscenizacja, recytacja i poezja śpiewana. Całość przepleciona będzie krótkimi ciekawostkami i prezentacjami na temat Bolesława Leśmiana. Tę część poprowadzą miłośnicy słowa z Grupy Literackiej SILVA RERUM, która w Pałacu Młodzieży na co dzień pracuje pod opieką Małgorzaty Mateckiej.

Impreza ma charakter edukacyjno - artystyczny i ma na celu przybliżyć w sposób artystyczny osobę twórcy i pisarza 20 – lecia międzywojennego - Bolesława Leśmiana. Młodzież pracująca pod kierunkiem Jowity Popow sięgnęła do różnych form wyrazu artystycznego, by uchwycić ducha poezji Leśmiana oraz ducha filozofii 20 – lecia międzywojennego. Zatem widzowie będą mogli obejrzeć inscenizację ,,Łąki” oraz recytację ,,Topielca” w wykonaniu laureatki i zdobywczyni I miejsca na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Ostrołęce. W programie znajdzie się także piosenka poetycka do strof wiersza ,, Strój” i do tego utworu przygotowana ilustracja w konwencji teatru ruchu. Będą inscenizacje – wiersza ,,Świdryga i Midryga” w wykonaniu dzieci oraz wiersza ,,Niewidzialni”, czy w końcu rapowana wersja ,,Wiosny” oraz ,,Gdybym Ciebie spotkał...”.


Co jeszcze będzie można zobaczyć na scenie? Nie zdradzimy już nic więcej, ale serdecznie zapraszamy i życzymy miłego odbioru!


27 kwietnia 2018 r. godz. 19:00 / aula Pałacu Młodzieży w Łodzi

Wstęp wolny