Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
PIĘKNO KWIATÓW


Z początkiem marca serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy przygotowanej z okazji zbliżającej się tuż tuż wiosny przez uczestników 3 pracowni plastycznych: Studia Wyobraźni, Studia Dekoracji i Sztuka Użytkowa – „Piękno Kwiatów” w Galerii ŚRODEK na II piętrze Pałacu Młodzieży.

Na wystawie znajduje się 18 prac wykonanych na dużych i mniejszych formatach. Motywami kompozycji są kwiaty drzew i krzewów spotykanych powszechnie wokół nas i kwitnących w okresie wiosny i wczesnego lata. Warto zobaczyć jak ciekawie uczestnicy w wieku od 7 do 16 lat przedstawili sasanki, przebiśniegi, konwalie, kwiaty jabłoni i wiśni czy niezwykle interesujące w swej biologicznej formie lilie złotogłów i lilie wodne.

Prace zostały wykonane technikami rysunkowymi i malarskimi na białych i kolorowych tłach pod kierunkiem pani Magdaleny Wojtyniak-Sacharz.

 

Zachęcamy również do obejrzenia gabloty przed pracownią (s. 202), gdzie prezentowane są prace przestrzenne wykonane różnorodnymi technikami i dyplomy laureatów konkursów plastycznych z obecnego roku szkolnego.