Plastyka Sport Muzyka Film Nauka Wolontariat Taniec Nauka Teatr Plastyka Sport Fotografia
ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE


Z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku pracownie plastyczne Studio Dekoracji i Studio Wyobraźni przygotowały nową wystawę w Galerii ŚRODEK na II piętrze Pałacu Młodzieży zatytułowaną: "ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE". Od 06 grudnia można tam oglądać małe i duże dzieła - w sumie 19 prac uczestników w wieku od 5 do 13 lat.

 
Prace powstały na ostatnich kilku zajęciach 5 grup wiekowych z obu pracowni pod kierunkiem pani Magdaleny Wojtyniak-Sacharz. Większą część wystawy stanowią pocztówki o tematyce świątecznej i noworocznej wykonane technikami malarstwa i rysunku oraz techniką rytu w tłustych pastelach, która wizualnie przypomina efekty uzyskiwane w technikach graficznych.

 
Można też zobaczyć kilka większych kompozycji rysunkowych inspirowanych popularnym i związanym ze Świętami motywem anioła, wykonanych przez uczestniczki z grupy 2 Studia Dekoracji. 

Tradycyjnie już uzupełnieniem wystawy ściennej jest prezentacja prac przestrzennych wychowanków p. Magdaleny w gablocie przy Galerii ŚRODEK - jest to miejsce gdzie można zobaczyć różne okolicznościowe dekoracje z malowanych odlewów gipsowych, figurek wykonanych technikami kolażu, ozdoby wykonane na butelkach czy nawet rysunkowe abstrakcje na liściach. Ciekawi znajdą tam wiele inspiracji na długie zimowe wieczory a może zechcą zajrzeć na chwilę na zajęcia i ... zostać na dłużej?